gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

niedziela, 6 stycznia 2013

Phalaenopsis Bronze Maiden (mannii x schilleriana)

Po Phalaenopsis Cassandra niespodzianką jest pęd kwiatostanowy na Phalaenopsis Bronze Maiden. Jest to hybryda pierwszorzędowa, zarejestrowana w 1964 roku przez panią Lester McCoy. Sadzonka również kupiona u p. Basi w tym samym czasie co Phal. Cassandra. Prowadzona identycznie jak Phal. Cassandra  i pozostałe storczyki tego rodzaju.
Phalaenopsis Bronze Maiden to roślina średniej wielkości, kwiaty też ma mieć niewielkie ale prawdopodobnie pachnące, o czym niedługo przekonam się osobiście :-)

1 komentarz: