gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

czwartek, 15 marca 2012

Nowa jakość zdjęć

Niby nic się nie dzieje, a jednak się dzieje. Na dniach zmieniłam sprzęt fotograficzny i mam nadzieję, że szybko opanuję to ustrojstwo.
Dotychczas używałam prostego, słabego pstryczka, który pomimo słabego makro i tak dobrze mi służył, teraz "przesiadłam" się na cyfrówkę kompaktową z lepszym makro. Trochę czasu mi zajmie, zanim połapię się w tym, co aparat oferuje. A w przyszłości może pomyślę o sprzęcie w wymienną optyką. Na razie pokażę kilka zdjęć zrobionych "automatem", jest to kolosalna różnica jakości.
Masdevallia Sugar Baby
Ta sama roślina, ale zdjęcie robione wieczorem przy słabym oświetleniu
Masdevallia Amazon Tala Sca od dnia zakupu nie przestaje kwitnąć. To już będzie trzeci z kolei kwiat, który rozwinie u mnie
Po jej lewej stronie stoi w koszyczku Embreea herrenhusana, której keiki obcięłam i posadziłam osobno. Z tyłu, jako tło dla pąka Masdevallii służy Jumellea gracilipes, która już na dobre zadomowiła się u mnie.
Nowości również będą. W przyszłym tygodniu dojdzie do kolekcji chłodolubna Masdevallia coccinea xantina, a za miesiąc powinna dojechać Masdevallia wageneriana v. pteroglossa. Kwiecień w ogóle będzie obfitował w nowości, na które czekam z niecierpliwością. A jak się na dobre ociepli, trzeba będzie pomyśleć o zredukowaniu ilości silnych, wyrośniętych ładnie sadzonek, żeby zrobić miejsce na inne storczyki.

2 komentarze:

  1. Kwiatki tego storczyka są śliczne. Ja ma też aparat kompaktowy i jestem zadowolona. Największe przybliżenie też wychodzi, ale przy bardzo dobrym oświetleniu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń