gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

środa, 11 maja 2011

oddzielone keiki od pół-miniatury phal hybryda

Wcześniej opisałam doświadczenie z mazidłem własnej roboty na wytworzenie keiki przez roślinę, a tak wygląda keiki oddzielone od rośliny matecznej. Jest silne, zdrowe. Zaprawione środkiem grzybobójczym i posadzone do sphagnum.

Phalaenopsis hybryda pół-miniatura.
Keiki oddzielone od rośliny matecznej
Hybryda kupiona w Biedronce nie była dobrej kondycji. Przede wszystkim roślina była przelana, korzenie podgniłe, słabe. Obecnie hybrydka odbudowała system korzeniowy, przedłuża pęd kwiatowy. Wszystko idzie ku lepszemu :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz