gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

wtorek, 12 kwietnia 2011

Sadzonki od Schwertera

No i doczekałam się! :-) Już myślałam, że dziś nie dostanę paczki z sadzonkami, chociaż koleżanka z forum pisała, że wysłała je wczoraj, tzn. w poniedziałek. Była już czwarta popołudniu, późno na kuriera pocztowego, ale koło piątej zadzwonił domofon, że jest przesyłka :-)

sadzonki tylko co wyjęte z pudełka
folia już zdjęta z roślin
A teraz pełna prezentacja sadzonek:

Phalaenopsis javanica
Phalaenopsis micholitzii
Hybryda Phalaenopsis Joshua Irvin Ginsberg (phal bellina x venosa)

Cieszę się, że wszystkie sadzonki dotarły bez uszkodzeń. Teraz poczekam sobie do dwóch lat na pierwsze kwiaty. Czeka mnie jeszcze przesadzenie ich do przezroczystych doniczek, ale to się nie pali - najpierw muszę zamówić odpowiedniej wielkości doniczki, bo takich rozmiarów akurat w domu nie mam. A w maju będzie następna porcja sadzonek i... zameczek na kupowanie. Trzeba będzie tej gromadce zapewnić należytą opiekę, żeby doprowadzić je do kwitnącego stanu. Chyba że... na aukcji ktoś wystawi ciekawą sadzonkę czy keiki... hi hi hi.

3 komentarze:

 1. Witam,
  Prześliczne maluszki :)
  W jaki sposób Pani zamówiła roślinki u Schwertera? Wspomina Pani cos o koleżance która je wysłała. Sama chciałabym coś zamówić ,ale nie wiem trochę jak to zorganizować...
  Pozdrawiam i dziękuję
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu, najczęściej skrzykujemy się na Forach i robimy grupowe zamówienie, obniża to koszt wysyłki do Polski. Nie opłaca się zamawiać pojedynczych roślin, ponieważ często koszt transportu grubo przekracza wartość samej rośliny. Jest jeszcze jedna możliwość zamówienia roślin. Orchid Garden oferuje listę zamówień storczyków. Od niedawna ich lista wzbogaciła się o zdjęcia storczyków, co ułatwia wybór. Ceny roślin nie są zbyt wygórowane, do odbioru albo osobiście, albo wysyłają kurierem. Podam Ci adresy sklepów internetowych:

  http://www.orchidgarden.pl/
  http://www.storczykowo.pl/8-storczyki-botaniczne

  W tych sklepach rośliny są w dość przystępnych cenach
  Orchid Garden dodatkowo może sprowadzić sadzonki in vitro. Mam nadzieję, że moje informacje będą pomocne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za wszystkie informacje.
   Pozdrawiam serdecznie :)
   Basia

   Usuń