gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Phalaenopsis cornu cervi alba x equestris alba

Phalaenopsis cornu cervi alba x equestris alba pozbyła się najmłodszego listka. Sadzonka ładnie wyglądała, tylko moją uwagę zwrócił najmłodszy liść, który był jak podziurkowany szpilką. Nakłucia z początku były zielone, potem zaczęły brązowieć a obecnie zaczęły pojawiać się na nim od nasady liścia rdzawe, rozlewające się plamy. Obcięłam ten liść, ponieważ plamy coraz bardziej rozlewały się, roślina została zaprawiona Previcurem i przeniesiona do izolatki, z dala od pozostałych roślin. Zobaczymy, co z tego się wykluje. Korzenie są zdrowiutkie, więc z odbiciem nowego listka nie powinno być problemu. Po kwarantannie, jeśli wszystko będzie w porządku, roślina wróci na swoje miejsce w szklarence.

rozlewające się po liściu rdzawe plamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz