gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

niedziela, 9 stycznia 2011

Phalaenopsis Pallens

Phalaenopsis Pallens (pod starą nazwą Phalaenopsis Leuddemanniana) wspaniale sobie radzi stojąc w Przechowalni. Ma odpowiednią temperaturę i wilgotność. Gdybym trzymała ją poza Przechowalnią nie wiem, czy doczekałabym się nowych przyrostów w takim tempie jak obecnie.

Odrośnięty liść i nowy korzonek
Cieszy fakt, że listek pięknie odrósł, ale nie mniej cieszą dwa nowe korzonki po obu stronach keiki. Kiedy oglądam pod światło doniczkę, są widoczne stare korzonki z nowymi zieloniutkimi przyrostami. A tak się bałam, że mi zmarnieje, tym bardziej że nie miała zbyt ładnych korzeni.

nowy bąbelek korzonka z drugiej strony keiki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz