gejzerowe uśmiechy

Czas chyba zająć się i tą częścią bloga. Gejzerowym uśmiechem są po prostu... storczyki. Nie tylko te, które kupujemy w kwiaciarniach czy w marketach, interesują mnie również gatunki botaniczne.

Opiszę tu w prosty, nieprofesjonalny sposób swoich ulubieńców, perypetie z nimi związane i radości, bo tych dostarczają najwięcej. Również opisywać będę malutkie sadzonki storczyków botanicznych, które chciałabym doprowadzić do kwitnienia.

Nie jest to możne najłatwiejsze zadanie, bo sama również mam niewielkie doświadczenie w tym kierunku, ale... do odważnych świat należy.

niedziela, 21 listopada 2010

... i co z tego wyjdzie?

Hmm, falenopsis limonkowy skończył kwitnienie, łodyżka zaczynała powoli zasychać. Stałam i patrzyłam na niego z zadartą do góry głową, bo doniczka stoi na najwyższej półce regału z książkami. Po co miał się cały pęd marnować i bezużytecznie zasychać tylko po to, żeby go w całości wyciąć, kiedy mogę go wcześniej uciąć, podzielić na kawałki z pączkiem śpiącym i ... wsadzić do wilgotnego sphagnum. Jak pomyślałam, tak też zrobiłam. Miałam 4 odcinki czterocentymetrowe z jednym pączkiem śpiącym na każdym odcinku. Dobra nasza, pomyślałam, wyjęłam z szuflady swoje mikstury i  zmieszałam dokładnie razem i na odpowiednio przygotowane oczka śpiące nałożyłam delikatnie to mazidło :-). Hi hi hi, ciekawe, co też mi z tego wyjdzie? Niczego nie stracę, a może zyskam? :-) Przyszłość pokaże.
Narazie "eksperyment" stoi w chlebaku, ponieważ czekam na zamówione dogrzewanie do dużego pojemnika, który będzie służył nie tylko malutkim sadzoneczkom, ale i eksperymentom. Jeżeli powiedzie się z domowej roboty "keiki paste", za którą ludzie płacą  za 5ml po 50-70 złotych, pędy, które będą zasychały, znajdą nowe zastosowanie, a ja zaspokoję ciekawość :-)

2 komentarze:

  1. OOO ciekawe co z tego wyjdzie :O

    OdpowiedzUsuń
  2. Hihi, sama jestem ciekawa. A jak nie wyjdzie za pierwszym razem, będę próbowała aż do skutku :-). Tu nikt mi nie powie, że się nie uda, nikt mi zabawy nie zepsuje :-)

    OdpowiedzUsuń